اخبار سایت

پیشگیری آسان کرونا ؛ مواد غذایی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن

با توجه به اینکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) و پزشکان بر انجام اقدامات پیشگیرانه‌ای از قبیل شستن مکرر دستان، استفاده از ماسک و ژل‌های ضدعفونی کننده، پرهیز از حضور در مکان‌های پر ازدحام و سایر نکات بازدارنده تاکید بسیار دارند اما در کنار این موارد، پزشکان معتقدند که از تقویت سیستم ایمنی بدن نباید غافل شد! زیرا این بخش در بدن، آماج حملات این ویروس مرگبار یعنی ویروس کرونا قرار می‌گیرد.

 

برای تقویت سیستم ایمنی بدن از چه مواد غذایی استفاده کنیم:

سیر :

سیر یک ضد ویروس بسیار قوی است که می‌تواند به صورت خام و یا خرد شده در مواد غذایی از جمله سوپ استفاده شود. با توجه به اینکه پزشکان تاکید دارند تا مایعات زیادی در طول روز استفاده شود بنابراین سوپ بهترین گزینه است؛ زیرا علاوه بر آبکی بودن می‌توان از سیر هم در آن استفاده کرد و به عبارتی با یک تیر دو نشان زد. مخلوط سیر خام خرد شده با یک قاشق غذاخوری عسل و میخک هر دو و یا سه روز یکبار، معجون فوق العاده‌ای برای تقویت سیستم ایمنی بدن است.

زنجبیل

این گیاه پرخاصیت یعنی زنجبیل، طبع گرم و خشک دارد که ویژگی ضد باکتری آن می‌تواند کمک قابل توجهی به تقویت سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از ورود ویروس‌ها از جمله ویروس کرونا داشته باشد. همان‌طور که در مقاله گذشته راجع به تهیه انواع دمنوش‌های گیاهی برای پیشگیری از ویروس کرونا به تفصیل توضیح داده شد، بنابراین با مراجعه به این مقاله می‌توان به سادگی از نحوه استفاده از زنجبیل، اطلاعات لازم را کسب کرد.

غذاهای سرشار از ویتامین C:

ویتامین C از مهمترین ویتامین‌هایی است که می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک قابل توجهی کند. ویتامین C را می‌توان از منابع مهمی از جمله: پرتقال، فلفل قرمز و فلفل زرد، کلم قرمز و گوجه فرنگی جذب بدن کرد و با استفاده از این ویتامین، خود را در برابر انواع ویروس‌ها بیمه کرد. یکی از بهترین پیشنهادهای غذایی، سوپ است که می‌توان با استفاده از مواد خوراکی مانند: سیب‌زمینی، سیر، پیاز، جعفری و رزماری در آن، یک سوپ خوشمزه و بی‌نظیری را در کنار خاصیت‌های فراوان، نوشجان کرد.

 

گیاهان ضد ویروس:

پونه‌کوهی، ریحان Tulsi و آویشن خشک از مهترین گیاهان دارویی ضد ویروس هستند که دمنوش‌ آن‌ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید و مثمرثمر می‌باشد. به عنوان پیشنهاد می‌توان از زنجبیل و سیر به همراه آویشن و پونه‌کوهی یک دمنوش بی‌نظیری را آماده کرد و سپر ایمنی بدن خود را بیش از پیش تقویت کرد.

 

منبع:www.msn.com

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.